ZOZNÁMTE SA S MOJÍM OVERENÝM POSTUPOM PREDAJA

Nie som iba obyčajný realitný maklér! Predajom nehnuteľnosti sa venujem od roku 2004 a nezaspal som dobu! Patrím medzi tých šťastlivcov, ktorých bavia nové technológie, prostredníctvom ktorých zabezpečujem propagáciu a predaje nehnuteľnosti. Vďaka týmto úžasným digitálnym nástrojom, nájdem kupujúceho takmer pre každú nehnuteľnosť. Pozrite si referencie na moju prácu a pokojne sa skontaktujte cez FB na skutočných klientov, ktorí referenciu publikovali. Od začiatku podnikania viem, že iba poctivá a dôkladná práca je zárukou vašej spokojnosti a môjho úspechu.

V uvedených ôsmich krokoch vám ukážem, ako robím predaj hladko a za čo najvyššiu cenu!

Ak sa rozhodnete so mnou spolupracovať, dohodneme si termín bezplatnej konzultácie, či už u vás doma, v kaviarni, alebo v mojej kancelárii.

Na stretnutí vám predstavím celý proces predaja a navrhnem predajný plán na mieru. Ponukovú cenu nastavím na základe profesionálneho odhadu alebo aktuálneho znaleckého posudku. Následne sa pri dokumentačnej obhliadke oboznámim s nehnuteľnosťou.

Záleží mi na tom, aby ste ma spoznali ešte pred podpisom sprostredkovateľskej zmluvy. Je pre mňa dôležité presvedčiť vás o mojej profesionalite.

Vzhľadom na skutočnosť, že sprostredkovateľská zmluva musí mať zo zákona písomnú formu, uzatvorím s vami ako klientom objednávku o sprostredkovaní predaja. Samozrejme za podmienok, ktoré sme dohodli na osobnom stretnutí.

Po skúsenostiach s realitným trhom ponúkam klientom °exkluzívnu sprostredkovateľskú zmluvu, pričom zmluvný vzťah viažem na obdobie 3 – 6 mesiacov pri bytoch a na obdobie 6 – 12 mesiacov pri rodinných domoch a pozemkoch.

Propagácia, rozsah a frekvencia inzercie vašej nehnuteľnosti závisí od dohodnutých zmluvných podmienok, ktoré upravujem v marketingovom pláne.

Po príprave nehnuteľnosti na fotenie (tzv. homestaging) moji fotografi so špičkovou technikou vyhotovia kvalitné fotografie a videoprezentáciu interiéru a exteriéru.

Samotné natáčanie a fotenie bude trvať cca 60 minút, následne celý záznam zostrihám a uverejním ho na YouTube.

Pred zverejnením vám pošlem link inzerátu na korektúru. Od tejto chvíle už nemusíte absolvovať žiadne ďalšie obhliadky s klientmi alebo realitnými maklérmi.

Váš inzerát publikujem na viac ako 170 inzertných portáloch. Každé z inzertných médií (vrátane sociálnych sietí) je dôležité pre rýchly priebeh predaja.

Na najväčších inzertných serveroch sledujem počty videní každej ponúkanej nehnuteľnosti a pravidelne informujem predávajúcich o štatistikách návštevnosti. Pre väčšie zviditeľnenie inzerátov si objednávam PPC kampane. Ide o platené kampane vo vyhľadávači Google, ktoré po zadaní kľúčových slov (napr. „predaj bytu Petržalka“) zobrazí konkrétnu nehnuteľnosť medzi prvými výsledkami vyhľadania.

 

Facebook. Najsilnejšia sociálna sieť umožňujúca zdielanie inzerátov. Výhodou tejto siete je, že ponúka nehnuteľností aj pasívnym hľadajúcim. Moja realitná kancelária má na facebookovom profile cca 7300 fanúšikov, ponuky zdieľam aj v rôznych inzertných skupinách.

YouTube. Všetky videoobhliadky ponúkaných nehnuteľností publikujem na svojom YouTube kanále. Každý mesiac rastie počet užívateľov, ktorí dávajú prednosť atraktívnym videoobhliadkam pred statickými fotografiami. Práve to častokrát prispieva k rýchlemu predaju.

TOPOVANIE. Na základe exkluzívnej zmluvy propagujem ponúkanú nehnuteľnosť aj prostredníctvom topovania (plateného zvýhodnenia na stránke realitného portálu). Okrem topovania používam tiež vyznačenie farby inzerátu a automatické aktualizovanie dátumu publikovania.

PPC kamapne. PPC je z anglického spojenia slov „pay per click“ – čiže „platba za kliknutie“. Pre klientov s výhradnou sprostredkovateľskou zmluvou zvyšujem podporu predaja cez vyhľadávač Google. Výberom najvyhľadávanejších kľúčových slov zabezpečím zobrazovanie inzerátu na prvých priečkach v Google.

Ak budúci kupujúci prejaví záujem o obhliadku nehnuteľnosti, online ho zaregistrujem do nášho informačného systému a zašlem mu prezentačný materiál s videoobhliadkou. Súčasne odo mňa obdrží aj Protokol o vykonaní obhliadky, ktorý mi pred obhliadkou odovzdá podpísaný.

Týmito procesmi minimalizujem rizikové situácie. Vďaka nim viem tiež pravidelne informovať predávajúcich o zrealizovaných obhliadkach v nehnuteľnosti.

Po prejavom záujem o kúpu nehnuteľnosti a dohodnutí kúpnej ceny záujemca pristúpi k podpisu rezervačnej zmluvy. Jej uzatvorením minimalizujeme riziko neseriózného prístupu.

Zároveň po konzultácii s oboma zmluvnými stranami vyhotovím zmluvnú dokumentáciu a pošlem vám ju na schválenie.

Ak je nehnuteľnosť kupovaná prostredníctvom hypotekárneho úveru, vstupujem do komunikácie s bankou – dodám znalecký posudok, návrh kúpnej zmluvy a zistím podmienky čerpania úveru.

Ak záujemca kupuje nehnuteľnosť v hotovosti, skontaktujem sa s notárom a zadám podklady na prípravu notárskej úschovy, do ktorej kupujúci vloží svoje finančné prostriedky.

Podpisom kúpnej zmluvy a vyplatením finančných prostriedkov moja práca nekončí.

Asistujem pri odovzdaní nehnuteľnosti a pripravím preberací protokol, do ktorého odpíšem všetky stavy energií ku dňu odovdzania.

Následne na základe udeleného splnomocnenia osobne zrealizujem prepis z predávajúceho na kupujúceho u dodávateľov energií (ZSE, SPP, KTV, Telekom, a iné). Samozrejmosťou je doručenie celej zmluvnej dokumentácie od jednotlivých dodávateľov novému vlastníkovi.

Video 48 Min  + 2 Min read to complete

Na záver vám vypracujem daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti (ohlásenie) a odovzdáme na príslušné úrady.

Nového vlastníka prihlásim a tým vám ušetrím čas aj námahu.

Porovnaj ponuky

Porovnať